7 zastosowań małej komory w zlewozmywaku 1,5 komorowym.

Co tak naprawdę zyskujemy decydując się na zlewozmywak 1,5 komorowy?

Zlewozmywak 1,5 komorowy, to świetne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na obecności dodatkowej komory i ociekacza jednocześnie.

Mała komora pełni funkcję pomocniczą nie tylko podczas zmywania. Pozwala ona odseparować nam część naczyń, przez co nasze kuchenne porządki stają się bardziej PRAKTYCZNE i ZORGANIZOWANE.

Komora, ta przydaje się nie tylko do mycia. Możemy posługiwać się nią, jako narzędziem pomocniczym również i w innych czynnościach.

W chwili, gdy nasz zlew zajęty jest „brudną robotą”, mała komora sprawuje świetnie funkcję uzupełniającą, jako ta “bardziej czysta” część zlewu. W czym pomaga nam obecność małej komory w zlewozmywaku 1,5 komorowym?

1. Mycie warzyw i owoców

Nie zawsze wygodnym rozwiązaniem jest dla nas angażowanie całego zlewozmywaka tylko po to, aby opłukać porcję warzyw bądź owoców.

Mała komora ze względu na swoje przystępne rozmiary nie będzie wymagała sitka, abyśmy mogli przemyć w niej kiść winogron, czy porcję ziemniaków.

2. Mycie sztućców

Podczas zmywania po wielkiej uczcie, mała komora pozwala na odseparowanie sztućców od reszty naczyń. To rozwiązanie również zapobiega wydobywaniu sztućców spod sterty brudnych naczyń, w momencie, gdy pojawi się nagła potrzeba ich użycia.

3. Rozmrażanie żywności

Podczas rozmrażania mięsa oraz warzyw, dobrze mieć odpływ, dzięki któremu tająca woda będzie automatycznie oddzielana od naszego jedzenia. Użycie miski i sitka wiąże się z zajęciem cennego miejsca na blacie roboczym, czy też miejsca w dużej komorze zlewozmywaka.

4. Oddzielenie szczególnych naczyń

Nie wszystkie naczynia nadają się na to, aby umieszczać je razem w jednej komorze. Grozi to np. Stłuczeniem wszystkich delikatnych elementów zastawy. Dlatego, w chwili, gdy chcemy umyć naczynia po naszym posiłku, dobrze jest odizolować delikatną porcelanę od bardziej twardych naczyń tak, aby nie narażać niczego na stłuczenie.

To samo tyczy się noży i innych ostrych narzędzi. Lepiej uniknąć sytuacji, w której podczas zmywania, nasza ręka trafi pod wodą na ostrze noża.

5. Namaczanie sztućców

Niekiedy zdarzy się nam, że brud na naszych sztućcach zdąży już zaschnąć. Część naczyń możemy umyć od razu, a część z nich musi jednak poczekać pod wodą, aż zabrudzenia zrobią się na tyle miękkie, że można będzie je zmyć. Obecność małej komory stwarza możliwość jednoczesnego namaczania części naczyń i mycia tych, które są już gotowe.

6. Odcedzanie żywności

Dzięki zainstalowanemu odpływowi, mała komora świetnie zastępuje sitko podczas odsączania wody zaraz po umyciu żywności. Można w ten sposób odcedzić naszą żywność bez angażowania w to dodatkowych naczyń, które trzeba będzie potem umyć.

7. Odkładanie narzędzi czyszczących

Potrzebujesz odłożyć na chwilę ścierkę, gąbkę, szczotkę czy druciak? Nie zawsze, wygodnym rozwiązaniem będzie umieszczanie na półce czy w pojemniku gąbki, z której sączy się piana. Szczególnie gdy wiesz, że za moment znów będą potrzebne.

Mała komora będzie świetnym miejscem, w którym odłożysz te narzędzia na bok, bez konieczności spłukiwania ich z płynu.

Mała komora jest sposobem na to, aby niewielkim kosztem naszego budżetu oraz miejsca w kuchni zyskać szereg dodatkowych możliwości podczas mycia i gotowania.

Jej największą zaletą jest oszczędność wody, jaką oferuje nam jej obecność.

Podsumowanie

Dzięki zastosowaniu małej komory nie musimy zużywać dużej ilości naczyń do wielu czynności, które wykonujemy podczas mycia czy gotowania.

Jest także świetnym zasobnikiem, który pozwala lepiej zorganizować kuchenne obowiązki.